Yorumlar - Sizden Gelenler

Evliliğimizin üzerinden 11 ay geçmişti. Ancak tamamlanamamış bir evliliğin içerinde olmanın eksikliğini hissediyordum. Evlenmeden önce var olan korkularımın bu kadar uzayacağını, beni bu kadar etkisi altına alabileceğini tahmin edemezdim. Hep erteleyerek geçiyordu günler fakat, ertelemenin üzerini örtmenin bir faydası yoktu, bu aşikardı. Zaman geçtikçe eşim de bu konuda isteğini kaybediyordu. Ve malasef bu durumda kalbimi kırıyordu. Yani hem büyük bir korku ve kaçınma içerisinde hem de içten içe çözüm için bir bekleyişteydim.

Anladım ki kendi başıma aşabilirim sandığım bu problem bu şekilde çözülmek şöyle dursun, eşimle olan bağımızı da günden güne zayıflatıyordu. Çözüm aramaya koyulduğum sırada sizin isminiz çıktı karşıma ve güvenebileceğim, bana yardımcı olabilecek hekimin siz olduğunuza inandım. Antalya da bulunmamamıza rağmen sizi seçtim. Arayıp randevu aldım ama tabi içim de bir sürü soru, tedirginlik ve endişeyle doluydum. Nasıl bir tedavi olacak, bu problemi birine nasıl açabilirim gibi kaygılarla doluydum. Derken ilk randevuda kendimi ifade etmekte çekimser kaldım. Ancak vazgeçmedim, iyi ki de vazgeçmemişim. Asla kolay bir süreç değildi. Ama kendim içim, eşim ve biz olma yolunda harcadığım bu gayret için huzurlu hissediyordum. Kendimi suçlamak ve eksik hissetmekten yorulmuştum.

Aklımın bir köşesinde devamlı bu sorunla uyuyan, uyanan bir insan olmanın ötesine geçmiştim. Kesinlikle en kötüsü geçirdiğim o bomboş 11 aydı. Zaman geçtikçe zihnimde büyüttüğüm korkularımın bedenimdeki tepkileri de büyüyordu çünkü. Tedavi sürecimde de anladım ki bu asla benim kendi başıma aşabileceğim bir sorun değilmiş. Bu terapiler de korkularıma teslim olmaktansa kendi zihnini, bedenini, tanıyor, anlıyor ve kabul ediyorsun. Öncelikle bu sorunu aşmayı istemek sonrada güvenilir bir terapiste tabi olmak önemli. Ben her bir adımdan sonra geri dönüp baktığımda neleri başardığıma kendim bile inanamıyordum. Acele etmeden, ümitsizliğe kapılmadan Ayla hanımın yönlendirmesine kendimi bırakmak ve odaklanmak tüm mesele. Önce önemsiz gibi gördüğümüz herbir adımın insanın zihin ve beden uyumu için önemi çok büyük. Ben şöyle düşünüyorum ki karanlıktaydım. Bir cesaret adım atıp yola çıktım ve siz bana ışık oldunuz. Yolculuğumun rehberi iyi ki sizdiniz. Her şey için minnettarım.

Dilerim ki herkes kendi doğru bildiği yanlışlarından kurtulsun. Bedenini özgürleştirsin. Mutlu olmayı hak ettiğine, beğenildiğine, sevildiğine, zevk almanın kaçınılacak değil doya doya yaşanılacak bir nimet olduğuna inansın. Bu yalnız benim veya az sayıda kimsenin yaşadığı bir rahatsızlık değil, hele çözümsüz hiç değil. Ayla hanım siz iyi ki varsınız, iyi ki böyle bir alana yönelmiş ve benim doktorum olmuşsunuz. Ve tüm sempatisiyle sevgili Emriye hanım siz de iyi ki ordasınız. Her şey için teşekkürler, sevgiler....

Doç. Dr. Ayla Üçkuyu Soru ve Randevu Formu
  • Altınkum Mahallesi, Atatürk Bulvarı No: 165/4 Konyaaltı Antalya
  • Whatsapp +90530 066 20 90
  • E-Posta: info[at]aylauckuyu.com
    www.aylauckuyu.com