• Tüp Bebek TedavisiTüp Bebek Tedavisi

  Tüp bebekte başarı oranlarının en yüksek olduğu kısırlık nedenleri tüplerin kapalı olması ve sperm azlığı durumlarıdır. Yumurta kalitesi ve embriyo kalitesine yönelik sorunlar tüp bebek uygulamalarında halen çözümü zor sorunlardır. Ertelenen, uzayan kısırlık süreleri gebeliği güçleştirir.

  Detaylı Bilgi
 • Kısırlık TedavisiKısırlık Tedavisi

  Kısırlık nedenlerinin araştırılması sırasında tespit edilen sorunların tedavisi çocuk sahibi olmada yeterli olabilir. Kısırlık nedeni olarak yumurtlama kusuru saptandığında tedavisi uygulanmaktadır. Aşılama, izah edilemeyen kısırlıkta genç çiftlerde ilk tedavi yöntemi olarak kabul edilir.

  Detaylı Bilgi
 • Kısırlık Nedir, Neden Olur?Kısırlık Nedir, Neden Olur?

  Kısırlık bir yıl süreyle korunmasız düzenli cinsel ilişkiye rağmen gebelik elde edilememesi durumu olarak tanımlanmaktadır. En iyi gebelik şansı için cinsel ilişki sıklığı haftada 2-3 defa olarak önerilmektedir. Hamile kalmak için her çift bir yılı beklememelidir!

  Detaylı Bilgi
 • Erkeklerde Kısırlık TedavisiErkeklerde Kısırlık Tedavisi

  Erkek kısırlığının incelenmesi kadına göre daha kolaydır ve basit bir spermiyogram testi ile olmaktadır. Sperm sayımı normal ise erkekte başka inceleme yapılmasına gerek yoktur. Sperm sayısının ileri derecede az olduğu durumlarda da hamilelik sağlamak için tedaviler kadın üzerinden devam etmektedir.

  Detaylı Bilgi
 • Polikistik Over SendromuPolikistik Over Sendromu

  Polikistik over sendromu kadınlarda kısırlığın en sık nedenidir. Hastalığın oluşmasında insülin direnci temel rol oynamaktadır. Polikistik over sendromu sadece kısırlık ve üreme sorunlarına yol açmakla kalmaz diyabet gibi metabolik hastalıklar, kalp-damar hastalıkları ve rahim kanseri için risk oluşturmaktadır.

  Detaylı Bilgi
 • Endometriozis ve Çikolata KistiEndometriozis ve Çikolata Kisti

  Endometriozis, endometrium adı verilen rahim içi dokusunun olması gereken yerin dışında bulunması durumudur. En sıklıkla rahmin etrafındaki dokularda, karın zarında, yumurtalıklar üzerinde, rahim bağlarında ve bağırsaklar üzerinde görülür. Endometriozis hayat boyu takibi gereken, tekrarlayıcı, iyi huylu bir hastalıktır.

  Detaylı Bilgi
 • Fallop Tüplerinin AçılmasıFallop Tüplerinin Açılması

  Tüplerin bağlanması günümüzden 20 yıl öncesine kadar toplum bazlı aşırı doğurganlığı önlemek için, sağlık politikası olarak benimsenmekteydi ve benim meslek hayatımın ilk yıllarında biz de bu şekilde olan tüm çiftlere Sezeryan sırasında tüp bağlamayı önermekte idik.

  Detaylı Bilgi
Doç. Dr. Ayla Üçkuyu Soru ve Randevu Formu
 • Altınkum Mahallesi, Atatürk Bulvarı No: 165/4 Konyaaltı Antalya
 • Whatsapp +90530 066 20 90
 • E-Posta: info[at]aylauckuyu.com
  www.aylauckuyu.com