• VajinismusVajinismus

  Vajinismus cinsel birleşme isteğine rağmen, korku ve kaygılar yüzünden “vajinanın kasılması” anlamına gelmektedir. Sadece vajina üzerinden gerçekleştirilen tedaviler kadına ve çiftin gelecekteki cinsel yaşantılarına zarar verebilir. Vajinismus tedavisi korku ve kaygıların keşfi ile başlar, ardından düşünceler, duygular, fiziksel değişimler gerçekleşir.

  Detaylı Bilgi
 • Cinsel TerapiCinsel Terapi

  Cinsel terapi, çiftlerin veya bireylerin kendilerini tanımalarını, kaygı ve gerginlikleri azaltmayı, çiftler arasındaki ilişkiyi olgunlaştırmayı, cinsel eğitim vermeyi hedefleyen ve bu hedeflerin gerçekleştirilmesi için kullanılan teknik ve yöntemler bütünüdür.

  Detaylı Bilgi
 • Ağrılı Cinsel İlişkiAğrılı Cinsel İlişki

  Cinsel ilişkiler esnasında yineleyici ve devamlı bir şekilde cinsel organlarda ağrı hissedilmesi durumuna cinsel ağrı bozukluğu veya disparoni adı verilmektedir. Kadınların üçte ikisinden fazlası hayatlarının bir döneminde ağrılı cinsel ilişki yaşamaktadır.

  Detaylı Bilgi
 • HPV ve HPV AşısıHPV ve HPV Aşısı

  Human Papilloma Virüs (HPV) enfeksiyonu cinsel organlar ve diğer vücut yüzeylerinde siğillere neden olur. Siğillerin üzerinde HPV taşıyan çok sayıda hücre bulunduğundan başkalarına virüs bulaşması direkt temas ile olur. Rahim ağzı, genital dudaklar, vajina ve anüs çevresi kanserlerine yol açabilen yaklaşık 40 farklı tipte HPV enfeksiyonu olduğu bilinmektedir.

  Detaylı Bilgi
 • Cinsel İsteksizlikCinsel İsteksizlik

  Cinsel isteksizlik veya cinsel istek azalığı, cinsel düşünce ve fantezilerin, cinsel birleşme ve orgazma ulaşma sıklığının azlığı ya da yokluğu, cinsel bir etkinliği başlatma, katılma ya da yanıt verebilme isteğinin yetersizliği olarak tanımlanır.

  Detaylı Bilgi
 • Cinsel Yolla Bulaşan HastalıklarCinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar

  Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar özellikle 15-30 yaş arası genç erişkinleri ilgilendiren önemli bir halk sağlığı sorunudur. Dünyada her gün 1 milyondan fazla kişinin cinsel yolla bulaşan hastalıklara yakalandığı tahmin edilmektedir.

  Detaylı Bilgi
 • Kadınlarda Cinsel SağlıkKadınlarda Cinsel Sağlık

  Cinsel terapi sürecinde çiftlerin yatak odası dışında da hoş, nazik veya sevecen vakit geçirmeleri önerilir, erotik materyaller ile cinsel arzuyu ve tutkuyu beslemeleri, cinsel haz vererek veya alarak uyarılmayı öğrenmeleri danışanlara öğretilmeye çalışılır.

  Detaylı Bilgi
Doç. Dr. Ayla Üçkuyu Soru ve Randevu Formu
 • Altınkum Mahallesi, Atatürk Bulvarı No: 165/4 Konyaaltı Antalya
 • Whatsapp +90530 066 20 90
 • E-Posta: info[at]aylauckuyu.com
  www.aylauckuyu.com