• Kordon Kanı SaklanmasıKordon Kanı Saklanması

  Kordon kanı, bol miktarda kan yapıcı kök hücreleri içerdiği için bazı kan hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Günümüzde, kordon kanı saklanması sadece aile bireylerinde kordon kanı ile tedavi edilebilen kan hastalığı tespit edilmiş olan hamilelere önerilmektedir.

  Detaylı Bilgi
 • Doğum Sonrası CinsellikDoğum Sonrası Cinsellik

  Cinselliğin hamilelik ve emzirme dönemi dahil her dönemde ve her yaşta sağlık belirtisi olduğu kabul edilmektedir. İnsanda cinsellik yaşam boyu devam eder, sadece yaşamın bazı dönemlerinde fizyolojik farklılıklar gösterir. Cinsel sağlığınızı ertelemenize gerek yok!

  Detaylı Bilgi
 • Fetal DNA TestiFetal DNA Testi

  Fetal DNA testi, anne kanında, plasenta kaynaklı hücre dışı fetal (bebeğe ait) DNA’nın analizine dayanıyor. Bebekten değil anne kanından bakıldığı için, amniyosentez gibi bebeğe zarar verme olasılığı bulunmuyor.

  Detaylı Bilgi
 • Normal DoğumNormal Doğum

  Doğum, aslında kendiliğinden işleyen doğal bir süreçtir. Son yıllarda, doğum bir hastalık ve tıbbi durum olarak değil, fizyolojik bir eylem olarak algılanmaktadır. Doğum süreci hakkında eğitim alınması ve ideal doğum ortamının oluşturulması normal doğum için gerekli koşullardır.

  Detaylı Bilgi
 • Kadın Doğum UzmanıKadın Doğum Uzmanı

  Kadın hastalıkları ve doğum uzmanlığı gebelik, doğum, kısırlık (infertilite) menopoz gibi kadın üreme sistemiyle ilgilenen tıbbın bir dalıdır. Jinekoloji kelime anlamı olarak jineko-loji yani "kadın-bilimi" anlamına gelir. Hamilelik ve bebek doğumu ile ilgilenen tıbbın alanına ‘obstetrik’ denir.

  Detaylı Bilgi
 • Gebeliğe Hazırlık ve TakipGebeliğe Hazırlık ve Takip

  Gebeliğe hazırlık ve iyi bir gebelik takibi mutlu bir doğum için çok önemlidir. Her kadının sağlıklı bir gebelik geçirmek için bilmesi ve dikkat etmesi gereken hususlar vardır. Kadınların gebe kalmadan önce bu yazımızı okumalarını öneririm.

  Detaylı Bilgi
 • Gebelikte BeslenmeGebelikte Beslenme

  Yetersiz ve dengesiz beslenme bebeğinizde, erken doğum, düşük doğum ağırlığı, bedensel ve zihinsel gelişiminin yetersizliği, ölü doğum gibi olumsuz durumlara neden olabilir. Yetersiz ve dengesiz beslenme sizde, kansızlık, kemik dokusu bozuklukları, gebelik zehirlenmesi, tansiyon yüksekliği, diyabet gibi hastalıklara neden olabilir.

  Detaylı Bilgi
Doç. Dr. Ayla Üçkuyu Soru ve Randevu Formu
 • Altınkum Mahallesi, Atatürk Bulvarı No: 165/4 Konyaaltı Antalya
 • Whatsapp +90530 066 20 90
 • E-Posta: info[at]aylauckuyu.com
  www.aylauckuyu.com